Új villanytűzhely, vagy sütő vásárlása előtt érdemes villanyszerelő segítségét kérni a vásárlás előtt az esetleges későbbi problémák elkerülése végett. Sok esetben tapasztaltam, hogy régi elektromos hálózatba nagy teljesítményű villanytűzhely került be egy régi gázkészülék helyett, amit az elavult elektromos hálózat nem tudott megfelelően kielégíteni, ami a rendszer sérüléséhez, és ezáltal további javítási költségekhez vezetett.
Sokan próbálják „házilag” megoldani a villanytűzhely, vagy a sütő bekötését. Minden esetben bízza az ilyen nagy teljesítményi háztartási eszközének beszerelését villanyszerelő szakemberre, ugyanis egyrészt az esetek többségében a gyártói garancia így érvényes, másrészt a házi megoldások akár életveszélyes következményekkel járhatnak, vagy az eszközök meghibásodásával.
A villanytűzhelyek gázzal működő testvéreiknél jóval biztonságosabbak, hiszen nincs nyílt láng, illetve jóval takarékosabban működnek elődeiknél. Hasznos funkció például a korszerű indukciós főzőlapoknál az időzítés és az edényfelismerés, amivel szintén energiát takaríthatunk meg. Spórolhatunk még azzal is, ha főzés vége előtt kis idővel lekapcsoljuk a villanytűzhelyet, mert a főzőlap ilyenkor egy ideig még meleg marad.
A villanytűzhely karbantartása fontos dolog, ami hozzájárul a maximális élettartam megtartásához. Ne használjon az eszköz takarításához fém, vagy más durva eszköz, amivel megsértheti a készüléket, valamint kerülje a nagyon erős vegyszerek használatát. Néhány tűzhely rendelkezik öntisztító funkcióval (pirolízis), aminek segítségével a makacs szennyeződéseket is képes a villanytűzhely saját felületéről leégetni, ezzel is megkönnyítve a takarítást.
Villanytűzhely javításához, vagy bekötéséhez mindig kérje szakember segítségét!